OPTICKÝ INTERNET PRO DOMÁCNOSTI

V Trutnově a okolí nabízíme stabilní a rychlé připojení k internetu po rozsáhlé optické síti vedené přímo do jednotlivých domů.

Představení služby OPTICKÝ INTERNET

Jedná se připojení k internetu prostřednictvím nejmodernější technologie – optického vlákna (FIBER internet). Žádný jiný typ internetového připojení není rychlejší. Můžete být připojeni rychlostí až 1 Gbit/s. Optické kabely jsou zakopány hluboko pod zemí, tím pádem je neohrozí bouřka, silný vítr ani déšť. Internetové připojení je stabilní, i když se venku žení čerti a padají trakaře. Data se přes optická vlákna šíří bez problémů i desítky kilometrů daleko. To je velký rozdíl oproti jiným typům kabelů, u kterých se po překonání určité vzdálenosti snižuje přenosová rychlost. Jak data přes optický kabel odešlete, tak příjemci přijdou. Ztrátovost dat je u opticky prakticky nulová.

 

Ověřte si dostupnost služby

Jelikož soustředíme naši pozornost na Trutnov a jeho okolí, disponujeme rozsáhlou a zejména hustou optickou sítí. Každý rok navíc rozšiřujeme pokrytí naší optickou sítí do nových lokalit. Ověřte si dostupnost na Vaší adrese prostřednictvím naší Mapy pokrytí.

 

Přehled tarifů

 • Rychlost stahování
  Rychlost stahování
 • Rychlost odesílání
  Rychlost odesílání
 • Množství dat
  Množství dat
OPTIKA 200
290 Kč / měsíc

po 12 měsících
350 Kč / měsíc
 • Rychlost stahování
  200 Mbit/s
 • Rychlost odesílání
  200 Mbit/s
 • Množství dat
  neomezené
 • stabilní internet pro běžné uživatele, ideální pro běžné využití, vhodné pro IPTV a streamovací služby (HBO Netfix, Apple TV)
OPTIKA 350
290 Kč / měsíc

po 12 měsících
400 Kč / měsíc
 • Rychlost stahování
  350 Mbit/s
 • Rychlost odesílání
  350 Mbit/s
 • Množství dat
  neomezené
 • stabilní internet pro aktivní uživatele, ideální internet pro rodinné využití a připojení více uživatelů či zařízení současně.
doporučujeme
OPTIKA 500
290 Kč / měsíc

po 12 měsících
450 Kč / měsíc
 • Rychlost stahování
  500 Mbit/s
 • Rychlost odesílání
  500 Mbit/s
 • Množství dat
  neomezené
 • stabilní internet pro náročné uživatele, ideální internet pro rodinné využití a připojení více uživatelů či zařízení současně. Vhodné také pro gaming.
OPTIKA 1000
290 Kč / měsíc

po 12 měsících
550 Kč / měsíc
 • Rychlost stahování
  1000 Mbit/s
 • Rychlost odesílání
  1000 Mbit/s
 • Množství dat
  neomezené
 • nejrychlejší symetrická linka pro vysoké objemy dat.

 

Maximální kapacita stahování/odesílání dat je odvislá od zvoleného tarifu a je každému účastníkovi nastavena zvlášť. Parametry služby jsou uvedeny na tomto odkazu. Maximální kapacita stahování/odesílání je též kapacitou inzerovanou. Běžně dostupnou kapacitou je 60% kapacity maximální. Zaručovaná (minimální) kapacita stahování je 30% kapacity zvoleného tarifu. Internetové připojení není zatíženo datovým omezením ani FUPem.

 

Zřízení služby a její fungování

Můžete nás navštívit v naší kanceláři na adrese Křižíkova 65, Trutnov (v areálu ČEZu naproti Pivovaru) nebo nám můžete zavolat na naši zákaznickou linku 777 719 280 nebo 499 949 494. Díky tomu, že jsme lokální poskytovatel, můžeme si dovolit individuální přístup a nabídnout Vám postup instalace šitý přímo Vám na míru. Naše asistentky Vám poskytnou potřebné informace a sepíší s Vámi Smlouvu o poskytování služby elektronických komunikací (viz. Vzor Smlouvy). Domluví s Vámi datum a čas instalace, který vyhovuje Vám. V domluvený termín k Vám přijede vybavený a zkušený technik, který se o kompletní zapojení přípojky postará během jedné návštěvy. Přípojku Vám nejen zprovozní, ale můžete počítat i s podporou a pomocí při zavedení internetu do všech Vašich zařízení. Služba se sjednává na dobu neurčitou s výpovědní dobou 30 dnů. Cenu služby Vám účtujeme až po dokončení instalace a zprovoznění služby u Vás doma. Úhrada probíhá formou měsíčního vyúčtování našich služeb se splatností k 20. dni v měsíci.
Po celou dobu trvání účastnické smlouvy jsme Vám k dispozici. V případě jakýchkoli dotazů či potíží je Vám k dispozici náš zkušený tým asistentek a techniků. Naši síť neustále modernizujeme, zrychlujeme a pokud to jde, navyšujeme rychlost připojení.

 

Přechod od stávajícího poskytovatele

V zásadě existují dvě možnosti. Tou první je, že vypovíte smlouvu u Vašeho stávajícího poskytovatele a s námi uzavřete novou účastnickou smlouvu. Tou druhou a pohodlnější možností je možnost využití institutu přenosu služby. V praxi to znamená, že se o komunikaci s Vašim stávajícím poskytovatelem postaráme za Vás. K tomu je nutný ověřovací kód účastníka pro změnu poskytovatele přístupu k internetu (tzv. OKU kód), který je dle zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, nedílnou součástí Vaší stávající účastnické smlouvy. V případě zájmu o přenesení služby k nám Vám naše asistentky celý proces přenosu služby vysvětlí a přechod od Vašeho stávajícího poskytovatele vykomunikují za Vás. Nespornou výhodou přenosu služby je, že Vy sami nemusíte Vašeho stávajícího poskytovatele vůbec kontaktovat a vše vyřídíte pouhou komunikací s námi.

 

Zřizovací poplatky

Typ služby Popis služby Cena včetně DPH
Aktivace již realizované přípojky 500 Kč
Instalace 1300 v panelovém nebo bytovém domě 1300 Kč
Instalace FTTx optická přípojka dle individuální nabídky

* ostatní služby jsou účtovány dle spotřebovaného materiálu a času 

 

Doplňkové služby

V rámci zřízení služby internetu Vám nabízíme možnost zakoupit si WiFi router, který Vám pohodlně poslouží k připojení mobilu, tabletu, notebooku nebo jiného zařízení aniž byste byli v rámci svého domova spoutáváni kabely. Pokud si zakoupíte WiFi router u nás, v případě reklamace Vám vyměníme kus za kus bez jakýchkoli reklamačních lhůt. Pro naše zákazníky dále navrhujeme domácí datové sítě a dodáváme kompletní řešení. Ať už jde o přemístění domácího WiFi routeru, natažení kabelu od WiFi routeru k televizi nebo pokrytí celé domácnosti datovou sítí. Nabízíme řešení od těch jednoduchých založených na jednom WiFi routeru až po pokrytí celé domácnosti moderními bezdrátovými řešeními. Umíme dodat i kamerového systémy.V případě potřeby jsme schopni Vám zřídit a vést veřejnou IPv4 adresu.

 

Typ Popis služby Cena včetně DPH
WiFi router 802.11AC/AX dle aktuální cenové zásoby od 1100 Kč
Zřízení veřejné IPv4 adresy přidělení poskytujeme na základě odůvodněné žádosti ZDARMA
Vedení veřejné IPv4 adresy provoz poskytujeme na základě odůvodněné žádosti 50 Kč / měsíc

 

Slevy

Držitelům průkazu ZTP nabízíme slevu 100 Kč/měsíčně ze sjednaného tarifu. Novým zákazníkům nabízíme výhodnou cenu na prvních 12 měsíců trvání účastnické smlouvy.
V rámci akce nabízíme instalaci a router za zvýhodněných podmínek viz. Obchodní podmínky Optický internet na 12M za 290 Kč.

 

Podpora a servis pro naše zákazníky

V případě poruchy na naší síti je servis prováděn bezplatně. V případě potíží ve Vaší vnitřní datové síti Vám zajistíme podporu a servis, který je však hrazený. V rámci péče o naše zákazníky Vám zdarma nabízíme vzdálený dohled nad Vaší domácí sítí. Díky vzdálené správě jsme mnohdy schopni odstranit Vaše potíže bez nutnosti návštěvy technika a ušetřit Vám tak výdaje za servis. Náš zkušený tým je Vám k dispozici každý všední den od 9:00 do 17:00 na adrese naší kanceláře anebo na infolince 777 719 280 a 499 949 494. Na této lince Vám zodpovíme dotazy ke smlouvě, platbám nebo s Vámi vyřešíme například i požadavek na pozastavení služeb, který je vyřizován bezplatně. Mimo otevírací dobu naší kanceláře nás zastihnete na poruchové lince ve všední dny od 17:00 do 21:00 a o víkendech od 8:00 do 21:00. Naše reakční doba je v porování s globálními hráči výrazně kratší. Naše podpora je díky lokálnímu působení a znalosti Vaší vnitřní sítě individualizovaná, servis je personifikovaný a zejména rychlý.

 

Práce technika
Popis služby Cena včetně DPH
Na provozovně za každou započatou ½ hodinu 150 Kč
U zákazníka servis internetové přípojky za každou započatou hodinu 600 Kč
práce technika (dle individuální nabídky) za započatou hodinu 750 Kč
kilometrovné ** 15 Kč / km
** účtuje se v těchto lokalitách: Malá Úpa, Velká Úpa, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Jánské Lázně, Svoboda nad Úpou, Žacléř, Lampertice, Bernartice, Zlatá Olešnice, Křenov, Královec, Chvaleč, Nový Rokytník, Studenec, Hajnice, Staré Buky, Pilníkov, Vlčice, Mladé Buky, Babí, Kalná Voda, Hertvíkovice, Libeč, Lhota, Bohuslavice. Dopravu k místu v zimním období zajišťuje na své náklady zákazník (taxi skútr atd.)